Ekrem İmamoğlu sosyal medyayı sallıyor

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başkan adayı seçilmesinden itibaren sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısı sürekli artıyor. Instagram’da 3 milyon 600 bin takipçiye ulaşan İmamoğlu, İstanbul seçimlerinin yeniden yapılması kararının ardından bu sabah bir saat içinde 100 bin takipçi daha arttırdı.

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı, Ekrem İmamoğlu seçilmişti. İmamoğlu, seçimden mazbataya kadar geçen süre içinde sosyal medya gündemine oturmuş ve 19 gün boyunca Twitter’ın “trending topics” kısmında birinci sırada konuşulan konu olmuştu. İmamoğlu’nun belediye başkanı seçilmesinden sonra sosyal medya hesaplarındaki (Facebook, Instagram ve Twitter) takipçi sayısında sürekli bir artış görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sosyal medyadaki takipçi sayısında da aynı durum gözlenirken YSK’nın İstanbul seçimlerinin tekrar yapılacağını bildirmesi üzerine, İmamoğlu’nun Instagram takipçi sayısına 100 bin kişi daha eklendi.

Bir saatte 100 bin takipçi

İstanbul seçimlerinin yeniden yapılması kararının ardından İmamoğlu’nun Instagram takipçi sayısında artış görüldü. Bu sabah saatlerinde 3 milyon 600 bin takipçisi olan İmamoğlu bu sayıyı bir saat içerisinde artı 100 bin takipçi ile 3 milyon 700 bine çıkardı. Seçim tekrarına tepki göstermek amacıyla sosyal medya kullanıcıları tarafından yayılmaya devam eden #HerSeyGuzelOlacak etiketi ise Türkiye’de “trends topics” listesinde birinci sırada. Binlerce kişi tarafından beğeni ve yorum alan İmamoğlu’nun paylaşımlarını görüntüleme sayısı ise milyonları buluyor.

İBB’nin twitter hesabı 352 bin’den 487 bin’e ulaştı

Ocak 2011 tarihinde Twitter’a katılan İBB Twitter hesabı takipçi sayısında da artış görüldü. İBB’nin yerel seçimlerden bir gün sonra, 1 Nisan’da 352 bin olan takipçi sayısı, 7 Mayıs itibariyle 487 bine ulaştı. Takipçi sayısı, 31 Mart ve 7 Mayıs arasında sürekli bir artış göstermekte. İmamoğlu’nun mazbatasını alması İBB’nin Twitter adresinde takipçi artışı üzerinde etki yaratmıştı. İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün (17 Nisan) 367 bin takipçisi olan hesap, bir gün içerisinde 57 bin takipçi kazanmıştı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin