Edirne’nin yeni AVM’si 13 Nisan’da açılıyor 

Edirne'nin yeni AVM'si 13 Nisan'da açılıyor 

 

Eroğlu Gayrimenkul’un Edirne’de inşa ettiği üçüncü projesi ve Edirne’nin en büyük AVM’si olduğu belirtilen ‘Erasta Edirne’ 13 Nisan’da ziyaretçilere açılacak. 

Eroğlu Gayrimenkul, Antalya ve Muğla’nın Fethiye ilçesinden sonra Erasta markasıyla Edirne’de inşa ettiği üçüncü projesi ‘Erasta Edirne’yi 13 Nisan’da ziyaretçilere açılacağını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, Edirne’nin en büyük alışveriş merkezi olarak tasarlanan AVM’nin 100 bin metrekare inşaat alanı üzerinde toplam 35 bin metrekarelik kiralanabilir alanda yer alan toplam 125 mağazaya ek olarak cafe, restoran ve sinemanın bulunduğu bildirilirken, Trakya Üniversitesi’ne de yakın konumda olması, toplu taşıma araçlarıyla da çevresindeki ana yollar ve kent otogarına olan yakınlığı ile ulaşım ulaşımın kolay sağlanacağı kaydedildi.

“Bin 500 kişiye sağladığı iş imkanıyla istihdama katkıda bulunacak”

AVM’nin modern tasarımı, ferah ve gün ışığı alan farklı mimarisiyle dikkat çektiğini söyleyen Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “Eroğlu Gayrimenkul olarak alışveriş merkezi yatırımı yapacağımız lokasyonları seçerken bölgeye sağlayacağımız katma değeri ön planda tutuyoruz. 210 milyon TL yatırımla hayata geçirdiğimiz projemiz, doğrudan ve dolaylı olarak bin 500 kişiye sağladığı iş imkanıyla istihdama da katkıda bulunacak. AVM’nin bölgeye yeni bir soluk getireceğine ve şehrin ekonomik gelişmesine ivme kazandıracağına inanıyoruz. Ziyaretçileri yerli ve yabancı birçok markayla buluşturacak Erasta Edirne, hem civar şehirlerden hem de Yunanistan ve Bulgaristan gibi sınır ülkelerinden trafik alacak. AVM’miz bölgenin önemli ticaret kapılarından biri olurken Edirne ekonomisinin genel olarak canlanmasına katkıda bulunacak” dedi.

Ayrıca, açılışa özel 13, 14 ve 15 Nisan tarihlerinde Maskot Bando, Zilli Perküsyon, Kybele Müzik Grubu, çocuk atölyeleri, sirk korteji gibi eğlenceli aktiviteler gerçekleştirileceği bildirildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin