Dünyanın ilk kategorik sosyal medyası: Novel Heroes

0
Novel Heroes

Facebook ve Wikipedia’yı birleştiren yeni sosyal medya platformu Novel Heroes, Türkiye’de yayına başladı. 2019 yılında çok dilli olarak dünya genelinde kullanıma açılacak olan Novel Heroes, dünyanın ilk kategorik sosyal medyası olma iddiasında.

Uluslararası kültür, sanat ve edebiyat ansiklopedisi oluşturmayı hedefleyen Novel Heroes, 12 kategoride içerik üretiyor. Bu kategoriler; Roman, Öykü, Şiir, Resim/Heykel, Sinema, Tiyatro, Dizi/Film, Çizgi Film/Animasyon, Müzik, Fotoğraf, Karikatür, Oyun olarak belirlenmiş durumda.

Sitenin en temel özelliği ise “kahraman-karakter” odaklı içerik üretmesi. NH Ansiklopedi’de yazarlar, bu kategorilerde var olan eser kahramanlarını inceliyor. Üyeler de bu maddelere yorum yaparak kahramanlarla ilgili görüşlerini yazıyorlar. Kendi maddesini yazan üyeler de NH Yazarı olabiliyor. Benim Kahramanım’da üyeler, bu kategorilerde var olan eserlerin yanı sıra hayali kahramanlarını yaratarak madde yazabiliyorlar.

Popüler içerikleri takip etmek isteyenler için Keşfet bölümü tasarlanmış. Duvar’da, kullanıcının takip ettiği kişilerin paylaşımları görülebiliyor. Güncel tartışmalar yapmak isteyenler ise Serbest Kürsü bölümünde başlık açarak gündemi yönlendirebiliyorlar. Sitenin; üyeleri takip etme, grup kurma, mesajlaşma, etiketleme, #hashtag paylaşımı gibi fonksiyonları bulunuyor. Siteye novelheroes.com adresinden erişim sağlanıyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin