Doğan Medya grubu satıldı

Doğan Medya Grubu bünyesindeki yayın organlarının tamamı Demirören Medya Grubu’na satıldı. 1 milyar 250 milyon liralık satış sonrası Hürriyet, Posta, Kanal D, CNN Türk’ün yeni sahibi Erdoğan Demirören oldu.

BirGün Gazetesi’nde yer alan habere göre, Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Medya Grubu bünyesindeki tüm yayın organları ile Türkiye’nin en büyük medya dağıtım şirketi Yaysat satıldı.

İddiaya göre Doğan Medya Grubu içindeki Hürriyet ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk televizyonları başta olmak üzere tüm gazete, dergi ve televizyonlar ile dağıtım şirketi YAYSAT, 1 milyar 250 milyon dolar karşılığında Demirören Medya Grubu’na satıldı.

T24’ün iddiasına göre ise bu satın almanın arkasında başka sermaye gruplarının da olduğu düşünülüyor.

EN BÜYÜK MEDYA GRUBU HALİNE GELDİ

Milliyet ve Vatan gazetelerini bünyesinde barındıran Demirören Medya Grubu, yeni alımlarda birlikte medya sektörünün en büyüğü haline geldi.

Milliyet ve Vatan’ın patronu Yıldırım Demirören geçen günlerde iki kez Aydın Doğan’ı ziyaret etmişti.

Doğan medya grubunun satışıyla birlikte Türkiye’deki 29 gazeteden (spor, ekonomi ve yabancı dilde yayın yapan gazeteler hariç) 21’i Demirören Medya Grubu’na ait olacak.

“ARTIK DAYANACAK GÜCÜM KALMADI”

Öte yandan gazeteci İzzet Çapa sosyal medya hesabından Aydın Doğan’ın, öğle saatlerinde genel yayın yönetmenlerini arayarak “artık dayanacak gücüm kalmadı ve satış gerçekleşti” dediğini öne sürdü.

Doğan Medya Grubu’nda çalışanların işten çıkarılma korkusuyla büyük bir panik yaşadığı iddia ediliyor.

DOĞAN MEDYA’DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ 

18:00 sıralarında Reuters’ın sorusunu yanıtlayan üst düzey bir yetkili ise, “Doğan Medya Grubu’nu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu’nun bu akşam saatlerinde KAP’a açıklama yapması bekleniyor,” dedi.

Hürriyet grubundan bir yetkili de, “(Doğan Grubu yetkilileri) satışa ilişkin çalışanlara bilgi verildi. Satış işlemine dair KAP’a detaylı açıklama bugün yapılacak. Verilen bilgiye göre, Demirören, Doğan Grubu’nun medya şirketlerini aldı,” diye konuştu.

 

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin