Designated Survivor’da FETÖ propagandası iddiası

0

Netflix ve ABC ortak yapımı olan ve başrolde Kiefer Sutherland’ın olduğu Designated Survivor dizisinin 2. sezonunda FETÖ propagandası yapıldığı iddia edildi.

Dizinin son yayınlanan bölümünde Türkiye Cumhurbaşkanı Turan, Beyaz Saray’ı ziyarete gidiyor. Rose Garden’da düzenlenen basın toplantısında Turan, “Ülkemde darbe yapmaya çalışan Nuri Şahin isimli teröristi bize iade etmemek stratejik müttefikliğe aykırı” diyor. ABD Başkanı ise, ‘O bir düşünür ve eğitimci’ diye yanıtlıyor. Daha sonra Oval Ofis’e geçen iki liderin tartışması daha da büyüyor.

İkili arasında geçen sahne şöyle:

Tartışma sonrası ABD Başkanı Kirkman, ‘Türk düşünür’ olarak nitelendirdiği ve Türkiye’nin demokrasi içinde kalması için en önemli şans olarak gördüğünü söylediği Nuri Şahin’i Beyaz Saray’a davet ediyor. Şahin’in ‘Ben bir devrimciyim’ diyerek kendini anlattığı Oval Ofis’teki görüşmede Başkan, kendisine yaptıklarına hayran olduğunu ve ABD’de güvenle yaşamaya devam edebileceğini söylüyor.

Designated Survivor hakkında

Kiefer Sutherland, David Guggenheim’ın yaratıcısı olduğu dizide meclis toplantısı saldırısından sonra ABD Başkanı olan bir kabine üyesini canlandırıyor. Designated Survivor, aile ilişkileri ile sarmalanmış bir komplo teorisi dizisi olarak öne çıkıyor.

Survivor dizisinin önceki sezonunda Temsilciler Meclisi Başkanı’nın Ankara ve İstanbul’da lüks otellerde ağırlandıktan sonra Türkiye’ye silah satışı için attığı imzanın yarattığı politik kriz konu alınmıştı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin