Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakırlı çocuklarla bir araya geldi

cumhurbaşkanı

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi’nin organizasyonuyla Çanakkale’ye giden gazi ve şehit çocukları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi

Kayapınar Belediyesi’nin destekleriyle 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma günü nedeniyle Çanakkale ve İstanbul’a giden 40’a yakın şehit ve gazi çocuğu, 4 gün boyunca şehitlikler, tarihi ve kültürel yerleri gezdi. Kayapınar Belediyesi bahçesinde düzenlenen uğurlama töreninde Belediye Başkanı Mustafa Kılıç tarafından Çanakkale’ye uğurlanan 40’a yakın şehit ve gazi çocuğu ile Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Büyükburç, Başkan Yardımcısı Fırat Topgüç ve Muharip Gaziler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Siraç Ezer, uçak ile önce İstanbul’a gitti. İstanbul Sahiba Gökçen Havaalanı’nda İstanbul Vali Yardımcısı Necip Çakmak tarafından karşılanan çocuklar, onurlarına verilen yemeğe katıldı.

İstanbul ve Çanakkale’yi gezdiler

Gazi ve şehit çocukları, İstanbul’da Eyüp Sultan, Yere Batan Sarayı, Askeri Müzesi, Fenerbahçe Orduevi, Edirne Kapı şehitliği, Topkapı Sarayı, İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy ve Diyarbakırlı şair Süleyman Nazif’in kabirleri ile Sultan Ahmet’i gezdikten sonra, otobüslerle Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine hareket etti. Burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu ve Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkanı ve yetkilileri tarafından karşılanan Diyarbakır kafilesi, Truva Şehri, Nusret Mayın Gemisi, Seddül Bahir, Çimenlik, 57. Alay, Abide Anıtı, Arıburnu, Çanakkale Şehitleri ve Anzakların mezarlıklarını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluştular

Ziyaretlerinin ardından Diyarbakırlı çocuklar, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi için düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Tören alanında yapılan kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakırlı şehit ve gazi çocuklarıyla yakından ilgilendi. Geziyi organize eden Mustafa Kılıç’a teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklarla birlikte Diyarbakır’a selam gönderdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin