Crossroads Kısa Film Festivali başlıyor

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği İstanbul şubesi tarafından düzenlenen Crossroads Kısa Film Festivali’nin 12.’sine sayılı günler kaldı.

Festivalde, dünyadaki farklı kültürlerin buluşmasına aracılık etmek, “Kültürler Arası Diyalog ve Göç” temalı kısa filmleri çeken sinemacıları ve sinemaseverleri buluşturarak kısa film kültürünün ülkemizde gelişmesine katkı sağlamak hedefleniyor.

Bu yıl 29 Kasım-9 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivale Kadıköy Belediyesi ev sahipliği yapıyor. 4 Aralık Pazartesi günleri saat 19.00’da Caddebostan Kültür Merkezi A salonunda gerçekleştirilecek film gösteriminde bu senenin finalist filmleri seyirci karşısına çıkıyor.

Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 9 Aralık Cumartesi akşamı saat 18:00’da kokteyl ile başlayacak olan ve 19:00’da Gala gecesi programı ile devam edecek olan gecede ödüller sahiplerini bulacak.

JCI İstanbul şubesinin her yıl sosyal sorumluluk bilinci ve gönüllülük esası ile hazırladığı festivalin sanatsever destekçileri; festival ekibinin yanında olan  Digital Film Academy, PHX Medya ve Glories Handmade Chocolate’ın destekleri ile her yıl olduğu gibi bu yılda Crossroads’a değer katıyor ve festivalin çıtasını bir üst noktaya taşıyor.

2017 Festival Jürisi geçtiğimiz günlerde festival ekibi tarafından açıklandı. Jüride 2017 yılında Prof. Dr. Battal Odabaş, Prof. Dr. Nigar Posteki, Ümit Öktem, Ulaş Zeybek, Galip Erdal, Bülent Doruker, İhsan Berk Ener ve Cenk Erol gibi önemli isimler bulunmaktadır.

Festival hakkında detaylı bilgi için : http://www.jciistanbulcrossroads.com/

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin