Çöp konteynerine düşen işçi hayatını kaybetti

Adana’nın Kozan ilçesinde çöp boşaltma işlemi sırasında, bulunduğu çöp kamyonundan dengesini kaybederek çöp konteynerine düşen işçi hayatını kaybetti.

Adana’da bir işçi çöp konteynerine düşerek hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, temizlik işçisi Beyti Topçu Kozan Belediyesi’ne ait 01 Y 9017 plakalı temizlik kamyonu içindeki çöpü konteynere aktarmak istedi. Kamyonun arkasında bulunan işçi, dengesini kaybederek önce çöp aktarma istasyonuna oradan da içerisi çöp ve atık dolu bulunan 01 CED 27 plakalı çöp konteynerine düştü.

Mesai arkadaşlarının olayı fark etmesi ile sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen diğer belediye temizlik işçileri de çöp dolu konteyneri küreklerle ve elleriyle boşaltarak Topçu’yu bulunduğu yerden çıkarmak için uzun uğraş verdi.

”Kurtarın beni, yardım edin”

Durumu ağır olan ve metan gazından zehirlendiği tahmin edilen Topçu’ya sağlık ekipleri tarafından ambulansta ilk müdahale yapıldı. Kozan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan işçi, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olaya şahit olan Topçu’nun mesai arkadaşı Mehmet Kahraman, “Ben çöp aracının düğmesine basarken aşağıya düştü. Çöpte arkasından üstüne düştü. Ben arabayı hazırlıyordum. Koştuk, ses verdi. Kurtarın beni, yardım edin sesi geliyordu” dedi.

Olayda hayatını kaybeden Topçu’nun evli ve üç çocuk babası olduğu öğrenildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin