Cinsel istismarda bulunan öğretmen, hakim karşısında

Tuzla’da 13 yaşındaki ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen, 39 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.

Tuzla’da 15 Mayıs’ta 13 yaşındaki ilkokul öğrencisi S.B.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla sınıf öğretmeni G.E.’nin 39 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Anadolu 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık G.E. katılırken, mağdur S.B.’nin annesi ve babası ile avukatları da salonda hazır bulundu. Sanık G.E. duruşmada, “Öğle arasında mağdur sınıfıma geldiğinde kendisine sarılmadım. Omuzuna dokundum, 4 çocuk ittiğimi söylüyor. İtmiş olabilirim, çünkü sınıfta kızmıştım ancak kesinlikle sarılma yok. Kendi öğrencilerim bile bana böyle bir şey söyleyemez” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

“Rehber öğretmeni ‘Olayı kapatalım, adın çıkmasın’ demiş” 

Duruşmada söz alan mağdurun babası Ayhan B., “Olay günü kızım okulda nöbetçiydi. Sanığın sınıfına süt götürmesi için görevlendirildiğinde kızım sütü götüremeyeceğini söylemiş. Bunun üzerine kızım olayı rehber öğretmenine anlatmış, o da okul müdürüne söylemiş. Rehber öğretmeni kızıma ‘Kızım bu olayı biz kapatalım kimse duymasın, bu olayı kendi aramızda konuşacağız, senin adın çıkmasın’ demiş. Kızım olayı akşam eve gelince annesine anlatmış. Biz bu şekilde öğrendik” diyerek sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık G.E. hakkında “çocuğun zincirleme cinsel istismarı” suçundan 15 yıldan 39 yıl 4 aya kadar hapis cezası talep edildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin