Cinayet davasının yargılaması başladı

Kastamonu’da tarlasına su aldığı gerekçesiyle çıkan bir kavga sonrası baba-oğul 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı cinayet davasının yargılaması başladı.

2 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı olay, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Taşköprü ilçesine bağlı Celep köyünde meydana geldi. Olay sonrası tutuklanan Hasan Dülger ve oğlu Mehmet Dülger hakkında ‘kasten adam öldürme’ suçundan, İsmail Öz’ün babası Cemal Öz için ise ‘basit yaralama’ suçundan Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

İddialara göre, tarlasına su almak isteyen eski muhtar İsmail Öz ile oğlu Cemal Öz, akrabaları ve aynı zamanda muhtar azası Hasan Dülger ve oğlu Mehmet Dülger arasında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar birbirlerine silah çekerek ateş etmişti. Silahlı kavganın ardından İsmail Öz ile oğlu Cemal Öz hayatını kaybederken, İsmail Öz’ün babası Cemal Öz, Hasan Dülger, köye çalışmaya gelen M. B. ve oğlu S. B.’de yaralanmıştı.

”Küfür ederek tokat attı”

Davanın ilk duruşmasında savunma yapan sanıklardan Hasan Dülger, İsmail Öz’ün tarlasına izinsiz su aldığını öğrendikten sonra olay yerine gittiğini belirterek, “Aracımı park ettim. Sonra yanlarına giderek köyün suyunu neden aldıklarını sordum. Bana eski muhtar İsmail Öz küfür ederek tokat attı. Ondan sonra boğuşma yaşandı. Silahlar patlamaya başlayınca ben, sırtıma isabet eden kurşunların etkisiyle yere düştüm. Bu esnada da can havliyle geriye doğru 5-6 el ateş ettim. Kime geldiğini görmedim” dedi.

Mahkeme heyeti, dosyadaki diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 26 Aralık tarihine ertelerken, sanıkların da tutukluluğunun devamına karar verdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin