Çiftlik Bank’tan sonra şimdi de ”Tanker Bank” dolandırıcılığı

0

Türkiye’de saadet zinciri ile kurulan ”Çiftlik Bank” olayının ardından bu seferde aynı yöntemle kurulan ”Tanker Bank” olayı ortaya çıktı. Olayda 60’a yakın kişiyi dolandıran Mustafa Ç., 70 milyon lirayla kayıplara karıştı.

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde başlayan ve İstanbul ile Amerika Birleşik Devletlerini (ABD) de kapsayan ”Tanker Bank” olayının mağdurları konuştu. Edinilen bilgiye göre, Tanker İşletmeciliği işi adı altında para toplayan Mustafa Ç., her ay düzenli olarak hisse sahiplerine güven sağlamak için anlaşma yaptıkları kadar parayı elden kurye vasıtasıyla ödedi. Hayali tanker alıp hisse sahipleri adına çalıştıran Mustafa Ç., topladığı 70 milyon lira parayla kayıplara karıştı.

Tanker Bank dolandırıcısı Mustafa Ç

Mağdur H.E’nin iddiasına göre, H.E. bir kısmını hesabından bir kısmını ise bankadan kredi çekerek işe 175 bin lira para yatırdı. Yaklaşık 6 ay boyunca anlaşmış olduğu 8 bin lirayı elden alan H.E son ayın parası gelmeyince diğer hisse sahipleri ile irtibata geçti. Diğer hisse sahiplerinin de parasını alamadığını öğrenen H.E., Mustafa Ç. ile irtibata geçmek istedi. Mustafa Ç.’nin telefonunun kapalı olduğunu ve sosyal medya hesaplarının da dondurulduğunu fark eden H.E. şimdi diğer mağdurlarla birlikte paralarını kurtarmak için dava açmaya hazırlanıyor.

Sadece Giresun’un Yağlıdere ve Espiye ilçesinde 60’a yakın mağdur bulunduğunu kaydeden H.E., toplanan paranın ise 70 milyon lira olduğunu söyledi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin