CHP’li Atıcı Hakkari’de protesto edildi

CHP'li Atıcı Hakkari’de protesto edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, referandum çalışması kapsamında Hakkari’de bir araya geldiği vatandaşlar tarafından protesto edildi

Referandum çalışmaları için Hakkâri’ye gelen Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve beraberindekiler, CHP il binasında partililerle bir araya geldikten sonra esnafı ziyaret etti. Ardından bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Atıcı, referandum konusunda sohbet etti. Bu sırada bir vatandaş, “CHP’liler neden HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması için ‘evet’ oyu kullandı” diyerek Atıcı’ya tepki gösterdi. Bunun üzerine CHP’li Atıcı’nın “konumuz başkanlık sistemidir” demesiyle vatandaşlar kahvehaneyi terk etti.

Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından Atıcı ve beraberindeki partililer, Hakkâri Ticaret ve Sanayi Odasına (HATSO) geçerek Başkan Servet Taş’la görüştü. Burada konuşan HATSO Başkanı Servet Taş, CHP heyetinin ziyaretinden şeref duyduğunu belirterek, “Bilindiği gibi Hakkâri çok köklü ve güzel bir şehir. Elbette çok da zengin bir coğrafya. Maalesef 35 yıl boyunca süren şiddet olaylarından dolayı bu zenginliği yaşayamadık. Şehrimizin gelişmesi için hiçbir şey yapamadık. Ama bundan sonra siyaset ve iş dünyası el ele verdi mi, inanıyorum ki güzel işler başaracağız” diye konuştu.

CHP’li Aytuğ Atıcı ise Hakkari’nin herkeste güzel bir duygu uyandıran bir il olduğunu söyledi. Atıcı, “Hakkâri hem coğrafi hem de ekonomik olarak zor bir kenttir. Bu nedenle siyasetçiler buraya kendilerini biraz borçlu hissederler. Hakkâri maalesef hak ettiği ölçüde alt ve üst yapı imkanlarına sahip değil. Bunu buraya gelip görmemek mümkün değil, ama bunları çözmek mümkün. Esas mesele de budur. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. İnşallah el ele verip bu sorunların üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin