Çevreye gelişi güzel atılan bozulmuş peynirler, koyunları telef etti

Erzincan’da çevreye gelişi güzel atılan bozulmuş peynirler koyunları telef etti. Peynirlerden yiyen 4 koyun telef olurken, 17’si ise zehirlendi. 

Erzincan’a 7 kilometre mesafedeki Başpınar Köyü yolu üzerine bilinmeyen kişilerce tonlarca bozulmuş peynir atıldı. Meraya otlamaya giden koyun sürüsü çobanın fark etmediği sırada bozulmuş peynirlerden yedi. Akşam vakti sürü ahıra getirildiğinde koyunlarda zehirlenme vakası baş gösterdi. Bir süre sonra koyunlardan 4’ü telef olurken 17’si ise telef olacak duruma geldi.

Sürü sahibi Kahraman Topal, “Buraya kim olduğunu bilmediğimiz şahıslar gelişi güzel, zehirli peynirleri atıp kaçıp gitmişler. Sürüyü otlatmaya götürdüğümüzde bir kısmı bu peynirlerden yedi. Daha sonra köye döndüğümüzde koyunlarda bir anormal durum yaşanmaya başlandı. Koyunlardan 4’ü telef oldu, 17’si zehirlenmiş, telef olmak üzere. İnşallah geri kalanına bir şey olmaz. 300 koyunum var onlarda giderse biz ne yaparız. Durumu jandarmaya bildirdim. Gelip inceleme yapıp tutanak tuttular. Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine de haber vereceğim” dedi.

Öte yandan koyunların zehirlenmesiyle ilgili inceleme yapılıp tahkikat başlatıldı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin