Çevrecilerin durağı hayvanat bahçesi oldu

Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Bursa Hayvanat Bahçesi’ne gelen çevre gönüllüsü 170 öğrenci, ‘Çocuklar ve Hayvan Sevgisi’ programı kapsamında hayvanları besleme etkinliğine katıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü ve Haftası nedeniyle hazırladığı ve birbirinden farklı etkinlikleri içeren 10 günlük ‘Dünya Çevre Günü Etkinlikleri’ isimli program devam ediyor. 25 Mayıs-5 Haziran tarihleri arası için planlanan program çerçevesinde yapılan bir dizi faaliyet, çevreye duyarlı birey ve kurumlarla buluşmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonuyla daire başkanlıkları ve belediye iştiraklerinin organize ettiği etkinlikler kapsamında atölye çalışmaları, sahil ve dip temizliği, çevre temalı Karagöz-Hacivat gösterisi, resim sergisi ve doğa yürüyüşü gibi birbirinden farklı ve eğlenceli programlar, Bursalıları çevre konusunda daha hassas hale getiriyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü ve Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikler kapsamında, Hamidiye ve Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri ileŞehit Murat Atsen İlkokulu’ndan gelen çevreye duyarlı 170 öğrenci, Bursa Hayvanat Bahçesi’nde ‘Çocuklar ve Hayvan Sevgisi’ isimli programa katıldı. Çocukların çevre bilincini geliştirmek, hayvan sevgisini artırarak doğayla bağlarını kuvvetlendirmek hedefi doğrultusunda gün boyunca 2 seans olarak düzenlenen etkinlik kapsamında çocuklar, Bursa Zoo Park bünyesinde bulunan hayvanları besleme ayrıcalığına kavuştu.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin