Burs ve kredi başvuruları başladı

0

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 2018-2019 eğitim öğretim yılı burs ve kredi başvuruları başladı.

2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin burs/kredi başvuruları başladı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) yapılan açıklamada 15-21 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden alınacak başvurularda, öğrencilerin öğrenim bilgilerini kontrol etmeleri ve başvuruyu doğru bir şekilde tamamlamaları gerektiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “KYK’nın burs/kredi hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin 21 Ekim Pazar günü saat 23:59’a kadar başvurusunu tamamlaması gerekiyor. Başvurusunda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler de aynı tarihler arasında bilgilerini güncelleyebilecek. Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, KYK tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ve öğrenim kredisi tahsis edilecek…”

Açıklamada başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlarla ilgili KYK’nın Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK tarafından haftanın 7 günü 24 saat hizmet verildiği bildirildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin