Bolu’da gözaltına alınan HDP Van Milletvekili Adem Geveri serbest bırakıldı

Bolu'da gözaltına alınan HDP Van Milletvekili Adem Geveri serbest bırakıldı

Sabah saatlerinde Bolu’da gözaltına alınan HDP Van Milletvekili Adem Geveri serbest bırakıldı. 

HDP Van Milletvekili Adem Gever hakkında;Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame ile “devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü bozmak”, “terör örgütü propagandası yapmak”, “silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame hazırlandığı ve Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi’de dava açıldığı ve hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Bunun üzerine harekete geçen Bolu İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler hakkında yakalama kararı çıkartılan Adem Geveri’yi, Abant Tabiat Parkı’nda bulunan bir otelde gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Geveri, Cumhuriyet Savcılığınca ifadesinin alınmasının ardından mahkemeye sevk edildi. Yaklaşık 1.5 saat adliyede kalan Geveri, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adem Geveri, “İfade verdim. İfademin ardından serbest kaldım. Hepsi bu kadar” dedi.

Jandarma aracıyla adliyeden ayrılan Geveri’nin 27 Mart 2017 günü Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacağı belirtildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin