Böbreğinde unutulan telle 5 yıl yaşadı

İzmir’de yaşayan 58 yaşındaki Yıldız Sessiz Aslım, 5 yıl önce böbrek ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Tedavi sonrası böbreğinde unutulan 50 santimlik telle 5 yıl yaşayan Aslım, sağlığından oldu.

İzmir’de yaşayan 58 yaşındaki Yıldız Sessiz Aslım, uzun yıllar kan kanseri tedavisi gördü. Kanseri atlattığında rahat bir nefes alan Aslım, 2013 yılında da böbrek ağrısı şikayetiyle hastanelik oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne böbrek ağrısı şikayetiyle başvuran Aslım’a, böbreğinde taş olması sebebiyle taşın kateter teli yardımı ile çıkarılacağı belirtildi.

5 yıl böbreğinde telle yaşadı

Operasyonu başarısızlıkla sonuçlanan Aslım, böbreğinde sadece düşürülemeyen taş olduğunu zannederken, her şeyden habersiz böbreğinde unutulan kateter teli ile evine geri döndü. Bir süre sonra yüzünde şişlik, yüksek ateş ve iştahsızlık sebebiyle aynı hastaneye yeniden başvuran Aslım’a böbreğinin enfeksiyon kaptığı belirtildi ancak yapılan tetkiklerde tel unutulduğu anlaşılmadı. Tam 5 yıl böbreğinde telle yaşayan talihsiz kadın, yaşadığı çeşitli şikayetlerin böbrek taşı sebebiyle olduğunu zannetti.

Geçen mayıs ayında idrarında yoğun kanama fark eden Aslım, bu kez Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu, yapılan tetkiklerde böbrekte metal teller fark edildi. Kasım ayında operasyona alınan Aslım, böbreğindeki telden kurtulsa da, organı yüzde 80 oranında hasar gördü. Aslım, konuyla ilgili dava açacağını belirtti.

“İnsan miyop olsa yine görür” 

Yaşadığı olayı “skandal” olarak nitelendiren Aslım, “Bunu nasıl böbreğimde bıraktılar bilmiyorum. Diğer hastanedeki doktorlar böbreğimde kateter teli unutulduğunu söylediğinde şoke oldum. Unutulan tel 1 santim değil, 2 santim değil. Neredeyse 50 santim. İnsan miyop olsa yine görür. Ben dava açacağım. Hakkımı soruna kadar arayacağım. Bu olay yüzünden sağlığımı kaybettim” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin