Bitlenen saçlarını benzinle yıkamak isterken kendini yaktı

Erzincan merkezde bitlenen saçlarını benzinle yıkamak isteyen 16 yaşındaki lise öğrencisi G.K., sobayla temas edince alevler içinde kaldı. Baba Erdal K. tarafından ağır yaralı olarak kurtarılan çocuk, sevk edildiği Erzurum’da tedavi altına alındı.

Olay, 3 Mart günü saat 22.00 sıralarında İzzetpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Gözde K, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine bitlenen saçlarını benzinle yıkamak için banyoya girdi. G.K., banyo kazanını yakmakta kullandıkları benzinden bir miktar saçlarına döktü. Ancak bu sırada saçları sobayla temas edince G.K. alevler içinde kaldı. Çığlık seslerini duyan Erdal K. banyonun kapısını kırarak içeri girdi. Kızını havluya sararak güçlükle alevleri söndüren baba, sağlık ekiplerine haber verdi. Ambulansla hastaneye kaldırılan çocuk ilk müdahalenin ardından Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine sevk edildi.

”Lise öğrencisi G.K.”

”Kızımın bu hale gelmesinin tek nedeni maddi imkansızlık”

Kızını kurtarırken ellerinden yaralanan ve aynı hastanede tedavisi süren Erdal K., “Kızımın saçında bitler oluşmuş. Okuldaki arkadaşları da bunun çözümünün saçlarını benzinle yıkamak olduğunu söylemiş. Banyo kazanını yakmakta kullandığımız benzinden bir miktar saçına dökmüş. Bu sırada eğilirken, saçları sobada alev almış. Kızımın çığlıkları üzerine banyoya koştuk. Kapıyı kilitlediği için kendisi çıkmayı başaramamış. Kapıyı kırıp içeriye girdim. Kızım alev almıştı. Havluya sarıp söndürdüm. Hemen 112’yi aradık ve hastaneye kaldırdık. Kanaması var, ameliyat oldu. Sürekli pansuman yapılıyor. Allah’ım yavrumuzu bize bağışlasın. Ben ailemin geçimini düğünlerde zurna çalarak sağlıyorum. Kızımın bu hale gelmesinin tek nedeni maddi imkansızlık” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin