Birleşik Krallık’ta oy verme işlemleri başladı

Birleşik Krallık’ta oy verme işlemleri başladı

Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumu için bugün Birleşik Krallık‘ta seçmenler oy vermeye başladı.

Oy verme işlemleri Londra’nın Hammersmith semtindeki Novotel London West Otel’de başladı. Sabah saat 09.00 sularında başlanan oy verme işlemleri akşam saat 21.00’e kadar sürecek.

Seçmenler 9 Nisan Pazar günü akşam saat 21.00’e kadar oy verme işlemlerine devam edebilecek. Seçmenlerin oy kullanabilmeleri için yurt dışında seçmen kütüğüne kayıtlı olmaları gerekiyor. Yanlarında T.C kimlik numarası yazan nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, resmi dairelerce verilmiş soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi gibi resmi nitelikli belgelerden biri ile oy kullanabilecekler.

İskoçya’da da oy verme işlemi 9 Nisan Pazar günü akşamına kadar Forsyth House, 93 George St Edinburgh, EH2 3ES adresinde yapılabilecek.

Birleşik Krallık’ta oy verme işlemleri başladı

 

T.C. Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç de oyunu kullandı ve bazı açıklamalarda bulundu. Bilgiç, “Sonuçların ülkemize güzellikler getirmesini diliyorum” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin