Biri 56 diğeri 59 yaşında üniversiteden mezun oldular

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 4 yıllık Arkeoloji Bölümü bitiren biri 59 diğeri 56 yaşındaki öğrenciler mezun olarak kep attılar. 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin Fen-Edebiyat, Mühendislik, Ziraat ve Doğa Bilimleri, Güzel Sanatlar ve Tasarım, İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleri, Sağlık ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokullarından mezun olan bin 380 öğrenci üniversite yerleşkesi içindeki sahada yapılan törenle kep atma mutluluğu yaşadılar.

“Eşimin de destekleriyle bitirdim, hedef 3’üncü üniversite” 

59 yaşındaki Remzi Özbek, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde bir diploması olduğunu buna bir de Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden aldığı diplomanın eklendiğini söyleyerek, “Geçmişten İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Emekliyim özel bir sektörden. Daha sonra arkeolojiye girmek nasip oldu, sevdiğim bir bölümdü bitirdim şükürler olsun. Seviyorum, geçmişten beri tarihle ilgili arkeolojiyle ilgiliydim, öyle kısmet oldu. Eşimin de destekleriyle tabi. Bundan sonra başka bir bölüm düşünüyorum, 3’ncü bir üniversite” dedi.

“Zamanında ailem okutmadı” 

Aynı bölümü bitiren Birsen Coşkun (56) ise; “Bilecik’te oturuyorum. Ben çalışırken okula girdim, çok zorluk çektim. Zamanında okuyamadığım için özellikle derslere giremedim. Onun zorluğunu çekim not almakta. Ama çok zevkli bir bölüm herkese tavsiye ederim yani içinde arkeoloji sevgisi olan herkese tavsiye ederim bu bölümü seçmelerini. Zamanında ailem okutmadığı için yani açık öğretim okudum aslında ama daha sonra bir şansımı deneyeyim kazanırsam giderim demişti. Kazandım ama çalışıyordum ve çalışırken okumak çok zor. Yine bir deneyeyim diye düşündüm. Her şey çok güzel oldu, sonuna geldim” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin