Bilgisayar ekranları hırsızlığa darvetiye çıkarıyor

Restoran kafe gibi yerlerde bilgisayarla çalışanların bilgileri tehdit altında.

Halka açık yerlerde ve hatta açık çalışma alanlarında ekran gizliliğini korumadan çalışmak, görsel hırsızlık ihtimalini arttırırken, veri ve iş kaybına yol açıyor. Bilgilerinizi korumanın yolu ise ekranı korumaktan geçiyor. Şifreler, kredi kartı bilgileri, şirket bilgileri, kişisel bilgiler, korunmayan ekranlarda risk altında.

Veri ihlali sayısı, 2017 yılının ilk çeyreğinde, 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 39 arttı. İstenmeden yapılan ifşa, özellikle sağlık (yüzde 45) ve bankacılık (yüzde 31) sektörlerinde ön plana çıkıyor. Gizlilik filtreleri ve gizlilik ekran koruyucuları, yanlardan bakıldığında özel bilgilerin görünmesini engelleyerek, halka açık alanlarda güvenli bir şekilde çalışabilmek için kullanabileceğiniz bir çözüm.

Yapılan araştırma sonuçlarına göre, çalışanların üçte ikisi (yüzde 67) düzenli olarak, farkına varmadan gizli bilgiler de dahil olmak üzere, hassas verileri, işyeri dışında ifşa ediyor. Bir kafede etrafınızdakileri önemsemeden bilgisayarınızla çalışmanın bedeli çok ağır olabilir. Yan tarafta kahve içen kişi bilgilerinize çok rahat ulaşıp bunları deşirfe edebilir. Bir yandan göz sağlığınız bir yandan da ekranınızdaki bilgilerin güvenliği için ekranlar gizlilik filtresi ile korunabilir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin