Bidon içerisinde bebek cesedi buldular

0

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde plastik bir bidon içerisinde bebek cesedi bulundu. Cesedi bulan çobanlar, karşılaştıkları korkunç manzara karşısında yaşadıklarını anlattı.

Denizli’nin Sarayköy ilçesi Yakayurt Mahallesi’nde arıtma tesisi yakınında bulunan bir arazide koyun otlatan çobanlar bir bidon buldu. Bidonun içinde bebek cesedi olduğunu gören çobanlar durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri yaptıkları ilk belirlemelerde bebeğin göbeğinde klips bulunduğunu ve hastanede doğduğunu belirledi. Yaklaşık 3 ay önce öldüğü tahmin edilen bebeğin cinsiyet tespiti yapılamadı. Bidonu bulan çobanlardan Ali İlkutlu (45), bidon içerisindeki bebek cesedini ilk başta oyuncak bebek sandıklarını fakat kapağını açınca korkunç manzarayla karşılaştıklarını kaydetti.

Yaklaşık 2 aydır bölgede koyun otlattıklarını aktaran 52 yaşındaki çoban Ayhan Enç, eldivenle bidonun ağzını açtığında bir koku geldiğini ve gerçek bir bebek cesedi olduğunu fark ettiğinde çok korktuğunu ifade ederek, “2 aydır burada koyun otlatıyoruz hiç böyle bir şey görmemiştik. Bidon dikkatimizi çekince geldik baktık. İleri gittim sonra geri gelip eldivenlerimi giydim bidonun ağzını açtım. Açtığımda bir koku hissettim. Tekrar bakınca çocuk olduğunu anladım. Ondan sonra muhtarı aradık, jandarma ve savcı geldi” şeklinde konuştu.

Plastik bidonun içerisinden çıkarılan bebek cesedinin Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumunda otopsi işlemlerinin devam ettiği bildirildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü sürüyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin