Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Dilan Hür

Bezmialem Vakıf Üniversitesi
Bezmialem Vakıf Üniversitesi ana binası

ÖSYM, üniversite tercih kılavuzunu yayımladı. Vakıf üniversitelerinin öğrenciler için sunduğu imkânları aktarmaya Bezmialem Vakıf Üniversitesi ile devam ediyoruz.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Türkiye’nin ilk YÖK onaylı Fitoterapi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne sahip, Bezm-i Alem Valide Sultan tarafından kurulan ve  ilgili vakıfname ile Bezm-i Alem Gureba-i Müslimin Hastanesi ismiyle bugüne kadar geçen süredeki değişimine ve katkılarına yer vermiş bir sağlık üniversitesi olarak eğitim veriyor. Bezmialem Üniversitesi bünyesinde Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri Fakültelerini barındırıyor.

Etkinlikler, seminerler ve projeler

Bezmialem Üniversitesinde Fizyoterapi’de Bir Konu Bir Konuk, Beslenme ve Diyetetik Kariyer Günleri, Hemşirelikte Bilim Günleri, Bezmialem Enfeksiyon Günleri, Eczacılıkta Kariyer Günleri gibi başka üniversitelerden akademisyenlerin konuşmacı olarak katıldığı etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinlikler öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlıyor.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Stajyer Öğrencileri

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Kadın üreme organları nelerdir ve nasıl çalışır?, Kadın sağlığını koruyan davranışlar gibi konularda Kadın Sağlığı Eğitim Programı düzenleniyor.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerinin kurduğu Kuşağımızda Beslenme Kulübü’nün düzenlediği ve Vegan Diyetisyen Kevser Başkara’nın katıldığı Vegan Beslenme Semineri yapılıyor.

Kampüs yaşamı

Bezmialem Vakıf Üniversitesi; kütüphane, bilgisayar laboratuvarları, kafeteryalar, büfeler, öğrenci yemekhanesi ve postaneyle öğrencilerine hizmet veriyor.

Üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak birçok sosyal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi
Bezmialem Vakıf Üniversitesi ana kapı.

Öğrencilerin yapmak istedikleri faaliyetleri en iyi şekilde gerçekleştirebilmeleri ve ortak hareket edebilmeleri için Üniversite tarafından öğrenci kulüpleri merkezi oluşturuluyor. Öğrencilere yapacakları faaliyetlerde Üniversite imkânları dahilinde servis, malzeme, kırtasiye, derslik, salon gibi desteklerin yanında maddi yardımlar da yapılıyor.

Kolay ulaşım

Üniversite İstanbul’un merkezinde, kolay ulaşım imkânına sahip. Eyüp ve Gayrettepe kampüslerinde de konum itibari ile toplu taşıma araçları kullanılarak çok alternatifli ulaşım sağlanabiliyor.

Sağlık hizmetleri

Öğrenciler herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaştıkları takdirde MEDİKO birimine başvurarak hızlı bir şekilde hizmet alabiliyor. Öğrenciler zihinsel, duygusal, sosyal yönden gelişmelerine ve sorunlarının giderilmesi için Psikolojik Destek Birimine başvurarak destek alabiliyor.

Spor imkânları

Öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda spor branşlarına yönlendirilmeleri ve bu yeteneklerini daha da üst düzeye çıkartmaları amacıyla spor takımları kuruluyor. Öğrencilerin ilgilenmekte oldukları branşlarda üniversiteyi en iyi şekilde temsil etmeleri ve bir arada düzenli olarak spor yapabilmeleri sağlanıyor.

Laboratuvarlar ve çalışmalar

Üniversite, Yaşam Bilimleri ve Biyoteknoloji Enstitüsüne sahip. Ayrıca Üniversite; Virüs, Bakteri, İmmünoloji, Obezite, Metabolik Hastalıklar, Genetik Hastalıklar, Tümör Biyolojisi, Doku Mühendisliği ve Kanser Laboratuvarlarına da sahip.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi.

Üniversite, Gastroenteroloji Enstitüsünde karaciğer hastalıkları üzerine çalışmalar yapılıyor. Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi var.

Üniversite bünyesinde araştırmacılar için ulusal ve uluslararası projelere destek veren Proje Destek Ofisi’ni barındırıyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin