Berger’den tren kazası açıklaması

0

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 24 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasına ilişkin Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Christian Berger, açıklama yaptı.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 24 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasına ilişkin açıklama yapan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Christian Berger, tren kazasından dolayı çok üzgün olduğunu belirtti. Berger, yaptığı açıklamada, “AB olarak başsağlığı mesajlarımız ve üzüntülerimizi ilettik. Ayrıca Türkiye ile AB arasında demiryollarının inşası ve demiryollarının güvenliğinin artırılmasına yönelik devam ettirdiğimiz ciddi anlamda çalışmalar var” şeklinde konuştu.

Antalya’nın Alanya ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde Türkiye Belediyeler Birliği’nin düzenlediği Bilgilendirme ve Ulaşım İstişare Toplantısı, Bera Otel’de bugün başladı. Toplantıya, Berger, Türkiye Belediyeler Birliği Yönetimi, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve üye belediyelerden temsilciler katıldı.

“Yollarda olan kazalarda hiçbir hayat kaybı olmasın”

Ulaşım hakkında değerlendirmelerde bulunan Berger, “Tecrübeyle sabittir ki 5 kilometreden fazla mesafeyi, kişiler özel araçlarıyla kat etmeyi tercih ediyorlar. Bu yılın ana teması olan hareketlilik kapsamında bizler, kişileri özel araçlarıyla değil toplu taşıma araçları olan otobüs, tramvay, bisiklet hatta kişinin kendisinin bizzat yürüyebileceği çeşitlilikte yönlendirebilmek istiyoruz ve diğer temamız da bir kısaltmadan oluşuyor” dedi.

Açıklamanın devamında ise ”Bu temanın da bize verdiği mesajı, 19 Eylül itibariyle vermeye çalışıyoruz. Yollarda olan kazalarda hiçbir hayat kaybı olmasın” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin