Batı Ermenicesi Dil ve Kültür Yaz Programı

dil ve kültür

Hrant Dink Vakfı’nın Gülbenkyan Vakfı ortaklığıyla düzenleyeceği Batı Ermenicesi Dil ve Kültür Yaz Programı 3 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak

Yaz Programı süresince Batı Ermenicesi Dil Kursları üç uzmanlık seviyesinde gerçekleştirilecek. Beş hafta boyunca devam edecek kurs programı, hafta içi her gün günde üç saat olmak üzere toplamda 75 saatlik kurs süresini kapsayacak. Dil kursları, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırması’nı temel alıyor. Başlangıç seviyesinin üzerindeki katılımcıların seviyeleri öğretmenlerin değerlendirmesiyle belirlenecek.

Kültür seminerleri

Kültür seminerleri Pazartesi-Perşembe günleri arasında öğleden sonra düzenlenecek. Ermeni tarihine, kültürüne, edebiyatına, sanatına, İstanbul Ermeni toplumuna ve güncel gelişmelere dair seminerlerden ve atölye çalışmaları, müzik, gastronomi, sinema, kültür turları, ziyaret ve tartışmalar gerçekleştirilecek.

Dil ve kültür kursları birlikte ya da ayrı ayrı alınabilecek. Her ikisinin birlikte alınması katılımcı için daha uygun olsa da, katılımcılar ikisinden birini seçmekte özgür.

Son kayıt tarihi 2 Haziran 2017.

Katılım ücretleri ve diğer sorular için iletişim:

Hrant Dink Vakfı / Hermine Sayan

E-posta: info@hrantdink.org Tel: 0212 240 33 61

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin