Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Giresun’da

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Giresun’da

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, memleketi Giresun’da bir dizi ziyaret ve açılışlara katıldı.

Canikli, Espiye ilçesinde Devlet Hastanesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binalarının açılışında yaptığı konuşmada, sağlıkta yaptıkları reformlardan bahsederek artık dünyanın her yerinden Türkiye’ye insanların sağlık hizmetinden faydalanmak için geldiğini belirtti. Canlikli, “Dünyanın değişik ülkelerinden Türkiye’de sağlık hizmeti almak için geçen yıl 700 bin insan geldi. Bunun içerisinde Amerika’dan gelenler de var, Avrupa’dan gelenler de var, İngiltere’den gelenler de var. En yoğun ve ağır ameliyatları olmak için Türkiye’ye gelen insanlar var.” dedi.

“16 Nisan 2007 yılında yapılan anayasa değişikliğin devamıdır”

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına ilişkin de konuşan Başbakan Yardımcısı Canikli, sözlerine şöyle devam etti:
“16 Nisan’da halletmemiz gereken bir şey daha var onu tamamlamamız lazım. Ne yarım kaldı, bakın biz 2007 yılında bir anayasa değişikliği yaptık. Türkiye genelinde yüzde 69 oy oranıyla Anayasayı değiştirdik. Anayasayı değiştirdik ve Cumhurbaşkanlarını doğrudan halk tarafından seçilmesinin imkanını getirdik. Şimdi bizim 16 Nisan’da önerdiğimiz sistem esasında bu 2007 yılında yaptığımız değişikliğin devamı kalan kısmı. O kalan kısmı tamamlamamız lazım biz biliyoruz bu millet hiçbir şeyi yarım bırakmaz. İnşallah 16 Nisan’da da başladığı bu meseleyi kökten halledecek.”

Konuşmaların ardından Canikli, açılış kurdelesini kestikten sonra yeni hastane ve yeni emniyet binasında incelemelerde bulundu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin