Balıkçı Müzesi kışa hazır

Balıkçı Müzesi

Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde bulunan Balıkçı Kenan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi kışa hazırlandı. Mumya balıkların restore edildiği müzede 41 tondan fazla balık bulunuyor.

Kış mevsimine hazırlanan Türkiye Deniz Canlıları Müzesinde mumya balıkların bakımı tamamlandı. Türkiye’de tek olan müze, her türden deniz canlısını bünyesinde barındırıyor. Sergilenen deniz canlılarının bakımı yapılan müze, bu sene de ücretsiz ziyaret edilebilecek. Müzenin kurucusu İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı, büyük emeklerle hazırlanan müzede bakımların yapıldığını, kış mevsimine hazır olduklarını söyledi.

“Müzemiz dünyada ilk, Türkiye’de tek”

Müzenin ziyaretçilere daha iyi hizmet verebilmesine gayret ettiklerini vurgulayan Balcı, “Müzemiz dünyada ilk, Türkiye’de tek. 50 yıldır balıkla uğraşan biri olarak büyük emeklerle bu müzeyi kurduk. İçerisinde denizlerimizde yer alan canlıların büyük çoğunluğu bulunuyor. Hamsiden, 1-2 ton ağırlığındaki balıklara kadar her şey burada sergileniyor” ifadelerini kullandı.

Sergilenen balıkların toplam ağırlığı 41 tondan fazla olduğunu belirten Balıkçı Kenan Balcı, “Balıklar mumyalanarak, özel yöntemle korunuyorlar. Burada kış mevsimi için özel çalışma yaptık. Mumya balıkları tek tek restore ettik. Ciddi bir emek var burada. Vatandaşlarımız, öğrencilerimiz her zaman buraya ilgi gösteriyorlar, yine gelmelerini bekliyoruz” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin