Bakan Albayrak: “Aksiyon planımız var”

Albayrak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kurdaki yükselişe dair açıklamasında, “Tüm önlem ve aksiyon planlarımız hazır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon Valiliği’nin yemeğinde sanayicilere yönelik olarak yaptığı “Bankalara saldırarak oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. B planını C planını uygulamak zorunda kalırım bunu da böyle bilesiniz” açıklaması tepki çekmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’a yaptığı açıklamada, “Tüm önlem ve aksiyon planlarımız hazır. Pazartesi sabahından itibaren piyasaları rahatlatacak adımlar atılacak” dedi.

“Gerekirse mali kural uygularız”

Bakan Albayrak, “Yarın sabahtan itibaren piyasaları rahatlatmak amaçlı olarak kurumlarımız gerekli aksiyonları alacak ve bu konuda gerekli duyuruları piyasa ile paylaşacaklar. Paramız doğrudan bir ABD Başkanı tarafından hedef alındı. Döviz hesaplarını TL’ye çevirmek veya el koymak olmaz. Gerekirse mali kural uygularız ” şeklinde konuştu.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada dolar 6,6750 liradan, euro ise 7,6250 liradan haftaya başladı. İstanbul Kapalıçarşı’da 6,6730 liradan alınan dolar 6,6750 liradan, 7,6230 liradan alınan euro ise 7,6250 liradan satılıyor. Önceki kapanışta dolar 6,5190 liradan, euro ise 7,4530 liradan satılmıştı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin