Ayasofya Çocuk çıktı!

ayasofya çocuk

Ayasofya Dergisi, Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri ortaklığıyla hazırladığı ve geçtiğimiz günlerde yayımladığı Ayasofya Edebiyat ve Çocuk Dergisi’ni “Mevsim kış olsa da, çocukluğun o şen bahârı gönlümüzde hep dâim olacak” sözüyle çocuk okurlarının beğenisine sundu

Derginin genel yayın yönetmeni Recep Terler AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ayasofya Dergisi ekibi olarak, iki yıl önce yenilik arayışına girdiklerini belirterek, “Sonuçta bugün gençlere, yetişkinlere hitap edebiliyoruz ama çocuklara bir şey sunamadığımızı belirledik. Türkiye’de çocuk edebiyatı noktasında bir eksiklik olduğunu ve gerçekten yanlış işler yapıldığını gördük. Bunun neticesinde bir çocuk dergisi çıkarmak istedik. Bu düşünceyi uzun bir süreç içerisinde yoğurarak, planlamalar yaparak ve büyük emekler sarf ederek hayata geçirdik.” dedi.

Derginin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hazal Sezgin de dergiyi 6 ayda hazırlandıklarını ve Yavuztürk Bilgi Evi öğrencileriyle yazı, şiir, çizim içeren atölye çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Derginin Kültür Sanat Danışmanı Bülent Özdaman ise hem anime dosyaları, çocuk ve yetişkin sineması, tiyatro, kitaplar, fuarlara ilişkin çocuklarla beraber çalışmalar yapıp hem de çocuk edebiyatına yönelik seçkilerden bir demet sunmak istediklerini ifade etti.

İçeriğinde masal, şiir, hikaye, çizim bulunduran dergide Hacer Cem ile Ahsen Aydın’ın “Pratik Tarifleri”nin yanı sıra İstanbul’un yedi tepesini tanıtan “Yeditepe İstanbul” afişi de hediye!

Ayşe Ayaz

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin