Ayakları üzerinde durmak isteyen kadın yardım bekliyor 

Batman’ın Beşiri ilçesinde yalnız yaşayan bir kadın kimseye muhtaç olmadan geçimini sağlamak için elindeki bileziği satarak bir büfe yaptı, ancak büfenin içini dolduracak malzeme bulamadığı için yardım bekliyor.

14 yıl önce eşinden boşanan ve 8 çocuğu eşinde kaldığı için yalnız yaşayan 40 yaşındaki Pembe Gerçek, Beşiri Kaymakamlığının yer konusunda verdiği destek üzerine elindeki bileziği satarak bir büfe yaptı. Büfesini tamamlayan ve boyasını da yapan Gerçek, malzeme alacak parası olmadığından dolayı büfeyi işletemiyor.

Beşiri Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından iki ayda bir desteklenen Pembe Gerçek, kendi ayakları üzerinde durabilmek için malzeme konusunda yardım beklediğini söyledi. Gerçek, “Büfe açmak istiyorum ve bunun için bileziğimi satarak büfenin kulübesini yaptırdım. Sermayem olmadığından dolayı büfemi dolduramıyorum. Yetkililerden ve hayırseverlerden ilk etapta bana yardım etmelerini istiyorum. Büfemde ambalajlı küçük bir bakkalım olmasını istiyorum. Kendi emeğimle yaptığım ve boyattığım büfemi dolduramıyorum, kendi gücüm imkanım yetmiyor. Şuan maddi imkansızlığımdan dolayı malzeme alamıyorum. Biran önce işime başlamak istiyorum” dedi.

İş yeri için büfe kulübesini yapan Pembe Gerçek, büfesinin boyasını da kendisi yaparak raflarını yerleştirdi. Ekonomik özgürlüğüne kavuşmak için büfeye malzeme gerektiğini belirten Gerçek, böyle bir destek alması durumunda kimseye muhtaç olmadan hayatını sürdürebileceğini dile getirdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin