Arkadaşı tarafından öldürülen çocuk son yolculuğuna uğurlandı

0

İstanbul Bahçelievler’de dün sokak ortasında okul arkadaşı tarafından öldürülen lise öğrencisi Mertcan Karagöz, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul Bahçelievler’de dün sokak ortasında okul arkadaşı tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülen 15 yaşındaki Mertcan Karagöz, Şirinevler Ulu Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandı. Karagöz’ün aile yakınları, Mertcanın futbol oynadığı takım formasının da örtülü olduğu tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Gözyaşları arasında araca konulan çocuk, defnedilmek üzere Büyükçekmece Mezarlığı’na götürüldü.

“Cinayeti işleyebilmek için cesaret hapı kullanmış” 

Olayın öncesine ilişkin bilgiler paylaşan Karagöz’ün yakın arkadaşı, “Bunlar bir hafta önce birbirlerine omuz atmış. Kantinde oluyor bu olay. Daha sonra biz Muhammet Kostil’in yanına gittik. İkisini barıştırdık. Konuyu kapattık. Sonra Kostil denen çocuk üç gün önce evden kaçmış. Parasını biriktirerek bir tüfek almış. Cinayeti işleyebilmek için cesaret hapı kullanmış. Sonra da Mertcanı okul çıkışı takip etmiş ve olayı gerçekleştirmiş” şeklinde konuştu.

“Benim kardeşim kavga edecek biri değil” 

Mertcan’nın kendi halinde bir çocuk olduğunu ifade eden kuzeni Koray Acarlı, “Verilen bilgiye göre vuran şahıs yakalanmış. Benim kardeşim pek kavga edecek bir çocuk değil. Kendisi futbolcuydu. Sessiz sakin biriydi” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin