Amazon Türkiye’deki tekstil üreticileri ile görüşüyor

Türkiye pazarına giriş hazırlıkları yapan dünyanın en büyük online mağazası Amazon.com’un yöneticileri, ev tekstil ürünlerini incelemek için Denizli’ye geldi. Üreticiler ile bir araya gelen yöneticiler kentteki fabrikaları ziyaret etti.

Amazon Avrupa’nın yöneticilerinden oluşan heyet, Denizli İhraçatçı Birliklerinde (DENİB) Türkiyeli ihracatçılarla bir araya geldi. Burada ihracatçılara Amazon’un yöntemleri hakkında bilgi verilerek, Türk firmalarına nasıl iş birliği yapabilecekleri anlatıldı.

Toplantıda konuşan DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Türk ev tekstili ürünlerini “Turkish towel” adı altında pazarlamaya çalıştıklarını, dünya genelinde bilinir bir marka haline geldiklerini aktararak, Amazon sayesinde e-ticarette de geliştirmeyi planladıklarını söyledi.

Kocasert, konuşmasına şöyle devam etti “Amazon’un Türkiye’ye bakış açısında son dönemde çok olumlu gelişmeler var. E-ticaret açısından çok yüksek potansiyeli barındırıyoruz. Amazon da bunu fark etmiş durumda. Sanıyorum doğru üretici ve doğru alıcı iyi bir platformda bir araya geldi, çok kısa zamanda iyi çıktılar alacağız. Günün sonunda Amazon’un Türkiye’den çok memnun ayrılacağını ve sonuç olarak Türk ev tekstili ürünlerinin bu platformdan ciddi bir pay alacağına inanıyorum.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin