Ahmet Kural’ın duruşma tarihi belli oldu

0

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddiasıyla hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan oyuncu Ahmet Kural, 7 Mart 2019’da hakim karşısına çıkacak. 

Ünlü sanatçı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddiasıyla oyuncu Ahmet Kural hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianame üzerindeki incelemeyi tamamlayan mahkeme, iddianamenin kabul karıyla birlikte davanın ilk celsesinin 7 Mart 2019’da görülmesini kararlaştırdı. Mahkeme, şikayetçi Gençoğlu ile şüpheli Kural’a görülecek ilk celseye gelmeleri için davetiye gönderilmesini kararlaştırdı.

5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlenmişti

Ünlü sanatçı Gençoğlu, geçtiğimiz aylarda avukatı ile adliyeye gelerek beraberlik yaşadığı oyuncu Kural tarafından darp cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında oyuncu Kural hakkında geçtiğiniz hafta iddianame hazırlanmıştı. İddianamede Kural hakkında “hakaret, tehdit ve basit yaralama” suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapis talep edilmişti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin