Ahmet Kural’dan şiddet iddialarına yazılı açıklama

0

Hakkındaki şiddet iddialarına sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak cevap veren oyuncu Ahmet Kural, “Başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum” dedi.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu, dün birliktelik yaşadığı oyuncu Ahmet Kural tarafından darp edildiğini söyleyerek şikayetçi olmuştu. Bugün de Kural, hakkında öne sürülen şiddet iddialarına sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi. Kural, yaptığı açıklamada, “Sevdiğini gördüğünde gözleri parlamış bir insan olarak benden kötü şeyler işitmeyeceksiniz. Ne olursa olsun, böyle bir olayın bir tarafı olduğum için, başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum” dedi.

”Paylaşımlarla ilgili benden olumsuz bir şey duymayacaksınız”

Sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yapan Kural, “Dün konuyla ilgili kısa bir açıklama yapmış, tüm yaşananları yargıya vereceğim ifadede de anlatacağımı söylemiştim. Öyle de yapacağım. Çok sevmiş, sevdiğini gördüğünde gözleri parlamış bir insan olarak, acımız çok olsa da bu paylaşımlarla ilgili benden olumsuz bir şey duymayacaksınız. Benimle ilgili amacını aşan ifadeler, gerçek olmayan şeyler söylenmiş olsa da benden kötü şeyler işitmeyeceksiniz. Ben çok üzgünüm. Bunu yaşadığım için, kadına şiddetle anıldığım için böyle bir konun parçası olmaya imkân verdiğim için… Dün akşamki açıklamamda da belirttiğim gibi tartışmanın sebebi olan ve ağır tahrik içeren konu üzerinden yüksek sesli karşılıklı bu kırıcı tartışma esnasında yaşanan itişme sırasında bugüne konu olan olumsuz gelişmeler yaşandı” ifadelerini kullandı.

“Başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum” 

Kural açıklamasının devamında, ”Kadına şiddet konusundaki toplumda oluşan hassasiyeti, saygı ile karşılıyorum. Bu olaydan bende birçok ders çıkardım. Hayatımın bundan sonrasında da çıkardığım bu derslerin gereğini yerine getirmek için çalışacağım. Bu yüzden ilk etapta bu gereklere odaklanacağım. Türkiye’ye örnek gösterilen bir aşkın parçası iken, bu aşkın aktörleri, bu şekilde gündeme geldik. Bu ilişkiye ve Sıla’ya karşı saygımdan bizi sevenlerin bu ilişkiye verdiği değere hürmetimden, olayın detaylarını resmi makamlar dışında paylaşmayacağım. Sevgiye, doğruluğa ve insanların vicdanlarında iyi şeyler birikeceğine inancımı hiç bir zaman kaybetmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin