ABD uçuşlarına kısıtlama

0

Amerikan Ulaştırma Güvenlik İdaresi tarafından alınan kararla ABD uçuşlarına “toz” kısıtlaması getirildi.

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, ABD’ye seyahat edecek yolculara yasak hakkında bilgi verildi. Açıklamada  “Amerika Birleşik Devletleri’ne uçacak yolcularımızın dikkatine: Amerikan Ulaştırma Güvenlik İdaresi TSA (Transportation Security Administration) tarafından alınan karar gereği Amerika’ya yapılacak uçuşlarda toz ürünlerin (un, şeker, kahve, baharat, süt tozu, kozmetik gibi) yolcu beraberinde taşınmasına bazı kısıtlamalar getirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kısıtlama ne zaman başlayacak?

Yasağın başlayacağı tarihin de belirtildiği açıklamada “27.06.2018 tarihi itibariyle başlayacak kısıtlamaya göre, kişi başı 350 ml ve/veya daha fazla toz içerikli maddelerin kabin içerisinde taşınması yasaklanmıştır’’ denildi.

Açıklama devamında ise “Kabin içerisinde taşınacak 350 ml altındaki toz ürünler ise kontrole tabi tutulacak olması nedeniyle, yolcularımızın seyahat esnasında kabin içerisinde kullanımı gerekli olmayan tüm toz ürünleri el bagajları içerisine yerleştirmeleri ve check-in esnasında uçak altı kargo bölümüne teslim etmeleri tavsiye olunur” denildi.

Bebek mamaları kabinde taşınabilecek

İlaçların taşınmasına yönelik düzenlemenin de yer verildiği duyuruda, “Pasaport sonrası gümrüklü alanlardan alınan ve kilitli poşetler içinde tutulan toz içerikli maddeler yolcu yanında kabin içinde taşınabilir. Yolcu yanında medical/ilaç tarzında birleşimler ve bebek mamaları (mühürlü olması koşuluyla) 350 ml ve daha büyük limitlerde yolcu yanında kabin içinde taşınabilir. Kamuoyuna saygı ile duyururuz” açıklamasına yer verildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin