8. Kısa Canlandırma Film Projesi Seçmesi başladı

Canlandıranlar Yetenek Kampı elinde canlandırma (animasyon) projesi olan ve hayata geçirmek için desteğe ihtiyaç duyan yetenekleri arıyor. 

Canlandıranlar Festivali, ülkemizdeki canlandırma (animasyon) film türüyle üretim yapan sinemacıların filmlerine yer bulabildiği az sayıdaki kaliteli festivalden biri olarak dikkat çekiyor. “Canlandıranlar Yetenek Kampı” ise elinde projesi olan ve bu projeyi hayata geçirmek için desteğe ihtiyaç duyan yetenekler için düzenlenen yaklaşık 1 yıllık bir maraton.

2018 başvurularını açan Canlandıranlar Yetenek Kamp için son başvuru tarihi 29 Ocak 2018 olarak belirlenmiştir.

Canlandıranlar Yetenek Kampı’na başvuru için burayı tıklayabilirsiniz!

Canlandıranlar Yetenek Kampı Hakkında

Kısa canlandırma film çekmek isteyen yönetmenler her yıl Canlandıranlar Yetenek Kampı seçmelerine projelerini gönderir. Seçici Kurul’un seçtiği projelerin yönetmenleri bir yıl boyunca senaryo, storyboard, film yapımı, filmde ses ve müzik kullanımı gibi konularda deneyim sahibi profesyonellerle görüşerek film projelerini geliştirirler. Filmlerin üretim ve post-prodüksiyon aşamalarında da danışmanlık ve teknik destek alırlar. Üretilen filmler yıl sonunda özel bir gösterim ile izleyicilere sunulduktan sonra çeşitli festivallere de gönderilir.

Canlandıranlar Yetenek Kampı’nda İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi,
Mimar Sinan Üniversitesi ile Sinefekt, Anima, Canlandırma Servisi ve Dirty Cheap yapım şirketleri destekçi olarak yer alıyor.

Kimler Başvurabilir?

Canlandıranlar Yetenek Kampı proje seçmesine amatör ve profesyonel olarak canlandırma sinemasıyla uğraşan 18 yaşından büyük herkes başvurabilir.

Nasıl Başvurulacak?

 • Canlandıranlar Yetenek Kampı’na yapılan tüm kısa canlandırma film projesi başvurularıi ilgili form doldurularak ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Elden ya da posta yolu ile yapılacak başvurular
 • kabul edilmez.
 • Başvuruda bulunmak için www.canlandiranlar.com/basvuru sayfasındaki başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekiyor.
 • Başvuru yapanların yetenekkampi@canlandiranlar.com adresine e-posta atarak başvurduklarına dair bilgi vermeleri gerekmektedir.
 • Başvurular sadece www.canlandiranlar.com adresinden yapılmaktadır.

Son Başvuru Tarihi

Serbest konulu kısa canlandırma film projesi ile 29 Ocak 2018, saat 24.00’e dek, Canlandıranlar Yetenek Kampı kısa canlandırma film projesi seçmesine başvurabilirsiniz.

Başvuru Koşulları

 • Eğitim, tanıtım, reklam türü dışında her teknikten ve türden canlandırma film projesine kabul edilir. Konu sınırlaması yoktur.
 • Başvuracak projelerin sürelerinin 3 -7 dakika arasında tasarlanması önerilir.
 • Başvuru yapmak için projenin 250 kelimelik kısa özeti, resimli öyküsü (storyboard’u) ve varsa filmin karakter , ışık, mekan gibi
  • öğelerine yani görsel tasarımına dair fikir veren bir kare, ayrıca başvuranın fotoğrafı ile kişisel bilgileri gerekmektedir.
  • Katılımcılar birden fazla proje ile başvurabilirler. Ancak her proje için ayrıca başvuruda bulunmaları gerekir.
  • Yönetmeni belli olmayan projelerin başvurusu kabul edilmeyecektir.
  • Canlandıranlar Yetenek Kampı kısa canlandırma film projesi seçmesine dair diğer önemli ayrıntıları şartnamede bulabilirsiniz.

  Canlandıranlar Yetenek Kampı başvurular arasından desteklenmek üzere, Cemal Erez, Gülengül Altıntaş, Zeynep Dadak’tan oluşan Seçici Kurul tarafından 3 proje seçilecektir.

  Seçici kurulun belirlediği üç projeye bir yıllık Toon Boom storyboard programı verilecektir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin