6 yıldır cihaza bağlı yaşayan çocuk nakil bekliyor

0

Gaziantep’te, kronik akciğer yetmezliği nedeniyle 6 yıldır solunum cihazına bağlı yaşayan 14 yaşındaki Helin, akciğer nakli için bekliyor.

Gaziantep’te Şehitkamil ilçesinde yaşayan Mehmet-Zeynep Dündar çifti, 14 yaşındaki kızlarının sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçiriyor. Doğuştan öksürük şikayeti ile başlayan ve kronik akciğer rahatsızlığı teşhisi konulan Helin’in hayata tekrar dönmesi ve cihazlara bağımlılıktan kurtulması için akciğer nakli olması gerektiği ifade edildi. 2012 yılından bu yana evinde cihaza bağlı olarak yaşamını sürdüren Helin’in ailesi, çocuklarının tedavisi için devlet yetkilileri ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

Tek hayali okumak

Hastalığı nedeniyle yaşıtları gibi okula gidemeyen ve cihaza bağlı yaşayan Helin, tek hayalinin iyileşip okula gitmek olduğunu belirtti. İnşaat işçisi olan ve kızının rahatsızlığı nedeniyle sürekli çalışamadığını ifade eden baba Dündar, “Sürekli hastaneye gitmemiz gerektiğinden düzenli çalışamıyorum. Ayın bir haftası ancak evde olabiliyoruz. Geriye kalan 20 gün hastanedeyiz. Sürekli hastanedeyiz ama aldığımız tedavi bir işe yaramadı. Kızımın akciğer nakli olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kızının bir an önce iyileşmesini isteyen anne Dündar da yetkililerden kızının tedavisi için yardım beklediğini belirtti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin