5 aylık hamile kadını öldüresiye dövdü

0

Eskişehir’de kocası tarafından öldüresiye dövülen 5 aylık hamile kadın hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavi altına alınan 3 çocuklu hamile kadın tanınmaz hâle gelirken, aile bireyleri kardeşleri için yetkililerden yardım istedi.

Eskişehir’de yaklaşık 7 yıldır S.A. ile evli olan Nezaket N.A., iddiaya göre yıllardır kocası tarafından şiddete maruz kaldı. 5 aylık hamile olan genç kadın, kocası S.A.’nın öldüresiye dövmesi sonucu hastanelik oldu. Yoğun bakım ünitesinde, karnındaki bebeği ile ölüm kalım savaşı veren talihsiz kadının vücudunun birçok yerinde kırık ve çatlaklar bulunuyor. Genç kadının ablaları Rahime Taş ve Yasemin Törü ise, kardeşlerine şiddet uygulayan S.A.’dan şikayetçi olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ayrıca kardeşlerinin, evlendiği günden itibaren darp edildiğini ve tehdit edildiği bu yüzden de şikayetçi olamadığını söyleyen aile bireyleri, kardeşlerinin ve çocuklarının koruma altına alınmasını istedi.

“Sanki bir ayı saldırmış gibiydi”

Kardeşinin yaşadığı olayı anlatan abla Taş, “Hastaneye gittiğimde hayatımın şokunu yaşadım, çünkü bir insan vahşeti değildi bu, sanki bir ayı saldırmış gibiydi. Kız kardeşimin yüzü tanınmayacak hâldeydi, konuşamayacak durumdaydı. Dudağında bir sürü dikiş var, dudakları patlamış, gözleri patlamış, gözünün bir tanesi tamamen kan gölüne dönmüş mosmor, simsiyah. İki kolu, iki ayağı alçıda. Doktorlar, ayaklarının kırık olduğunu düşünüyordu. Aynı zamanda kardeşim hamile, röntgen dahi çekilemediği için benden imza aldılar, tomografiye sokmak zorunda kaldılar” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin