3 kişiyi soyan hırsız cezaevi firarisi çıktı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, 10 gün içerisinde 3 ayrı hırsızlık olayı yaşandı. 3 kişiyi soyan hırsızın cezaevi firarisi olduğu öğrenildi.

Olay, Kocaeli’nin İzmit ilçesi kent merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre 12 Ekim tarihinde bir kadın, alışveriş yapan bir vatandaşın çantasından 500 TL para çalarak olay yerinden kaçtı. Aynı kadın 18 Ekim tarihinde takip ettiği bir kadının çantasından 4 adet altın bilezik çaldı. Son olarak 22 Ekim tarihinde bir kadını takibe alan hırsız, 180 TL para çalarak olay yerinden kaçtı. 3 kişiyi soyan hırsızın cezaevi firarisi bir kadın olduğu öğrenildi.

Kimliği belirlenen hırsız yakalandı

Vatandaşlardan gelen şikayetler sonrasında Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yan kesicilik ve Dolandırıcılık ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı. Ekipler tarafından yapılan güvenlik kamerası incelemesi sırasında şahsın daha önce hırsızlık suçundan yakalanan Y.Ö. (26) olduğu tespit edildi. Y.Ö.’yü takibe alan ekipler, İzmit Turan Güneş Caddesi’nde düzenlenen operasyonla yakalayarak gözaltına aldı.

43 adet suç kaydının olduğu belirlendi 

Polis merkezine getirilen Y.Ö.’nün 5 yıl önce hırsızlık suçundan tutuklandığı ve 5 ay önce Sivas’taki bir cezaevinden firar ettiği öğrenildi. Emniyette yapılan incelemelerde Y.Ö.’nün farklı suçlardan 43 suç kaydının, 4 farklı suçtan arama kaydının 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu belirlendi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Y.Ö. daha sonra Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin