3 işçinin mahsur kaldığı maden ocağında bekleyiş sürüyor

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında meydana gelen patlamada mahsur kalan 3 işçiyle ilgili kurtarma çalışmaları sürüyor. Ekipler günün aydınlanması ile birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

Edinilen bilgiye göre olay gece 03.00 sıralarında Kilimli ilçesine bağlı Çamlık Mahallesi Dağ Yolu Sokak mevkisinde özel bir maden ocağında meydana geldi. Henüz belirlenemeyen bir sebeple meydana gelen patlamada, ocakta çalışan 5 işçi mahsur kaldı. Olayın ilk anında kurtarılan 2 işçi ocak girişine getirildi. Mahsur kalan 3 işçi için ise kurtarma çalışmaları sürüyor.

Hastaneye kaldırılan işçilerin tedavisi sürerken patlamadan dolayı ocakta yoğun duman meydana geldi. Karbonmonoksit ve metan gazı dolayısıyla ocağa girilemeyince Türkiye Taşkömürü Kurumu Tahlisiye ekibinden yardım istendi. Ekipler gece boyu çalışmalarını sürdürdü. Günün aydınlanması ile birlikte çalışmalar hız kazandı. Ocak girişine konulan kompresör makinesi ile madendeki metan ve karbonmonoksit gazının arındırılması için ekipler seferber oldu.

”Çok umudumuz yok”

Öte yandan aileler endişeli bekleyişlerini ocak girişinde sürdürdü. Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Erdoğan Bektaş ise “İçeride üç madenci arkadaşımız var. Hayatlarından çok umudumuz yok. Onları çıkarmayı bekliyoruz. Arkadaşlar çalışıyor. Havalandıracaklar, metanı tahliye edecekler. Sonra da madencileri oradan alacaklar. İşin gereğini uzman ekip yapmaya çalışıyor. İşçilere ulaşıldı, görüldü. Bize ifade edilen o. Hayatlarından umudumuz yok” ifadelerine yer vermişti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin