280 sporcu Seyhan Baraj Gölü’nde yarıştı

kulaç

Adana Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Su Sporları Festivali’nde heyecan fırtınası esti. 280 sporcu Seyhan Baraj Gölü’nde yarıştı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Cumhuriyet Bayramı Su Sporları Festivali’nde hem karada, hem suda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Festivale Adana’nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Samsun, Zonguldak ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 12’si engelli 280 sporcu katıldı.

1 kilometrelik parkurda kulaç attılar

Festival, Adana Valiliği, Türkiye Yüzme Federasyonu, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü Derneği’nin destekleriyle gerçekleşti. Adana Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ramazan Akyürek’in startını verdiği açık su yüzme yarışlarında sporcular Seyhan Baraj Gölü’nde 1 kilometrelik parkurda kulaç attı. Festivale onur konuğu olarak katılan 88 yaşındaki yüzücü Mehmet Bedrettin Arısoy da alkışlar eşliğinde yarışa dahil oldu.

Birincilere hediyeleri takdim edildi

Açık su yüzme yarışlarında kadınlarda Ada Merve Pas (Galatasaray), erkeklerde Berkay Güllü (Özgür Kulaçlar Yüzme Kulübü) birinciliği kazandı. Kano yarışmalarında ise kadınlarda Büşra Maaşoğlu, erkeklerde Barış Yılmaz şeref kürsüsünde ilk sırada yer aldı. Dereceye giren sporcuların madalya ve kupaları takdim edildi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin