17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali için film başvuruları başladı

17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali için film başvuruları başladı. 2017-2018 yapımı kurmaca uzun, belgesel ve kısa filmlerin kabul edileceği festival için son başvuru tarihi 1 Aralık 2017 Cuma günü olarak belirlendi.

Bu yıl 17’nci kez gerçekleştirilecek olan festival, 15-25 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da, 1-4 Mart 2018 tarihleri arasında ise Ankara ve İzmir’de düzenlenecek.

Dünyadan ve Türkiye’den genç yeteneklerin keşfedildiği yarışmaya ilk ya da ikinci filmini çekmiş yönetmenler katılabilecek. Uluslararası jürinin “sinemada cesur hikaye anlatımı ve biçimsel arayış” kriterlerini gözeterek değerlendirdiği filmlerden birinin yönetmeni festivalin sonunda “Yılın En İlham Verici Yönetmeni” seçilecek ve 10 bin dolar değerindeki !f Keş!f Ödülü’nün sahibi olacak.

Bugüne dek Bejan Matur, Pınar Selek, Şener Özmen ve Ece Temelkuran gibi yazar, düşünür ve sanatçıların jüri üyesi olduğu yarışmada Türkiye’den bir film seçilecek ve filmler 10.000 dolar  değerindeki Aşk&Başka Bir Dünya Ödülü için yarışacak.

Başvuru ve festival hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin