16 yaşındaki dünya şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı üniversitelilere kariyer dersi verdi

Ayşe Begüm Onbaşı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Sosyal Sorumluluk Topluluğu tarafından düzenlenen Kariyer Ekonomi Zirvesi’ne katılan 16 yaşındaki Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonu Milli Sporcu Ayşe Begüm Onbaşı, üniversite öğrencilerine kariyer sunumu yaptı

Ayşe Begüm Onbaşı
Dünya şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Topluluğu organizasyonunda Kariyer Ekonomi Zirvesi düzenlendi. Öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisiyle başlayan zirvede Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler, İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan ancak kariyerini bırakarak solucan gübresi üretimine başlayan Umut Kuruüzüm, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Zirveye katılan 16 yaşındaki Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonu Milli Sporcu Ayşe Begüm Onbaşı, üniversiteli öğrencilere kariyer dersi verdi. Henüz 3 yaşındayken baleyle başladığı kariyerinde geldiği noktayı anlatan Onbaşı, disiplinli bir hayat için spor yapılmasını tavsiye etti. Onbaşı, “Bence herkes spor yapmalı. Çünkü sporun bizim hayatımıza kattığı disiplini ben ayrı görüyorum. 16 yaşında olabilirim ama 5 yaşından beri bu sporla ilgileniyorum. Hatırlamadığım zamanlarda spora başlamışım. Arabada giderken yıllık ödevlerimi yaptığım zamanları hatırlıyorum. Tabi şu an şampiyonadan dolayı bana daha çok imkan sağlandı. Bundan dolayı tabi ki mutluyum. Spora mutlaka başlanmalı” dedi.

Sunumların ardından katılımcılara plaket verildi. (İHA)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin