10 yaşındaki çocuk beyin kanamasından öldü

Bursa’nın Mudanya ilçesinde okulda başını direğe çarptığı iddia edilen 10 yaşındaki Murat Efe bir gece sonra beyin kanamasından hayatını kaybetti.

Olay, Bursa’nın Mudanya ilçesindeki Hatice İsmail Hakkı Kayan Ortaokulunda meydana geldi. İddiaya göre 10 yaşındaki 5’inci sınıf öğrencisi Murat Efe Narin, teneffüs sırasında arkadaşlarıyla futbol oynarken başını kale direğine çarptı. Ders sırasında kulağında ve başında şiddetli ağrı hisseden küçük çocuk, öğretmeninden ”Başımı vurdum, kulağım ağrıyor” diyerek eve gitmek için izin istedi. Ancak küçük çocuğa izin verilmedi. Okul çıkışı evine giden Narin, akşam evde okulda yaşadığı olayla ilgili annesine bir şey anlatmadı. Annesiyle birlikte yemek yiyen ve bir süre bilgisayar oynayan çocuk, uykuya daldı. Sabah çığlık atarak uyanan küçük çocuk annesinin kucağında can verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 ekipleri küçük çocuğun hayatını kaybettiğini belirledi. Narin’in cenazesi Bursa Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından İstanbul’da toprağa verildi.

Kalp masajı yapıp kurtarmaya çalıştım 

”Anne Pervin Narin”

Yaşadığı kabus dolu dakikaları anlatan anne Pervin Narin, “Efe, akşam ödevlerini yapıp, ders çalıştıktan sonra yatağına geçerek uyumaya başladı. Sabah 08.15’de baş ağrısı nedeniyle evde çığlık atarak uyandı, gözlerimin önünde son nefesini verdi. Kalp masajı yaptım, suni teneffüs yaptım ama yaptığım an burnundan kan gelmeye başladı ve oğlum hayatını kaybetti. O sırada ben çıldırdım, sağlıklı çocuğa ne olabilir, yatarken hiçbir şeyi yoktu. Akşam yemeğimizi yedik, ders çalıştık, bilgisayar oynadı, uyudu, hiçbir sorun yoktu” şeklinde konuştu.

Okulda olanları taziyeye gelen arkadaşları anlattı

Oğlunun okulda başını direğe çarptığını ve yaşanan olayları eve taziyeye gelen sınıf arkadaşlarından öğrendiğini belirten Pervin Narin, “Ölümünden 2 gün sonra Murat Efe’nin bütün arkadaşları baş sağlığına geldi. Geldiklerinde öğrendim ki, okulda başını direğe vurmuş, öğretmeninden izin istemiş, öğretmen izin vermemiş, ben o an kendime geldim. Duyar duymaz karakola gittim, suç duyurusunda bulundum” dedi.

”Eğitimci olmuşlar ama insan olamamışlar”

Olayla ilgili şikayeti sırasında güvenlik kamera görüntülerini izleme fırsatı bulduğunu anlatan Narin, “Polisle beraber kamera kayıtlarına baktığımızda oğlum başını direğe vuruyor. O sırada orada nöbetçi öğretmen var ama oğluma hiçbir müdahale edilmiyor. Efe sınıfa gittiğinde öğretmenine ağlayarak “Başımı vurdum, kulağım ağrıyor öğretmenim” diyerek izin istemiş. O sırada arkadaşları buz aramaya gitmiş ama bulamamışlar. Buz bulamadıkları için oğluma hiçbir müdahalede bulunulmuyor. Müdahalede bulunmadınız, bari ambulans çağırın, muayene ettirin. Okulun yan tarafında sağlık ocağı var, götürüp en azından bir kontrol ettirebilirlerdi. Eğitimci olmuşlar ama hiçbir şekilde insan olamamışlar, kesinlikle şikayetçiyim” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin