1. Ankara Instagram Yarışmasına başvurular başladı

Ankara Kalkınma Ajansı’nın organizasyonuyla yapılan ve Ankara’nın kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtan ve yöresel değerlerin ön plana çıkartılmasını amaçlayan “1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması” için başvurular başladı.

Ankara Kalkınma Ajansından yapılan açıklamada, Ankara’nın tarihi mekanları, müzeleri, vakıf eserleri, türbeleri gibi kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtan fotoğrafların yanı sıra, yöresel değerlerinin de ön plana çıkacağı fotoğrafların sosyal medya takipçileri tarafından çekilerek Ankara’ya kazandırılması amacıyla yapılan yarışmada fotoğrafların, profesyonel jüri ekibi ile Instagram üzerinden aldığı beğeni sayısınca değerlendirileceği belirtildi.

Açıklamada, sosyal medya takipçilerinin de Ankara’nın değerleri hakkında bilgi sahibi olmaları ve farkındalıklarının artmasının amaçlandığı bildirildi. Ayrıca insanların görsel mesajları daha kolay algıladığı günümüz dünyasında Ankara’nın kültür ve tarihini yansıtan yöresel değerlerin bölge, ülke ve dünya genelinde, tüm potansiyel kitlelere erişiminin sağlanması; Ankara’nın kültür ve tarihini yansıtan yöresel değerlerinin tanıtılması; Ankara içi turizmin canlandırılması; yerli ve yabancı turistlerin Ankara’nın tarihi, kültürel, geleneksel değerlerini tanımalarının, yaşatmalarının ve kayıt altına almalarının sağlanması; yarışmacıların ilgili alanda elde ettikleri birikimlerini özgün bir biçimde sunmalarını sağlayarak, üretkenliklerinin desteklenmesini sağlanması; sosyal medya takipçilerinin özellikle Instagram kullanıcılarının Ankara’nın değerlerinin farkına varması ve Ajans’ın Instagram hesabının daha aktif hale getirilmesinin de amaçlandığı ifade edildi.

Yarışmaya katılmak için Ankara temalı fotoğrafların Instagram üzerinden #Ankaradagezilecekçokyervar etiketini ekleyip Ankara Kalkınma Ajansı resmi Instagram hesabı @cityofankara‘yı mention ederek fotoğraf altında açıklama ekleyerek paylaşılması gerektiği kaydedildi.

Katılımcıların ayrıca, http://www.ankaradagezilecekcokyervar.com/ web sitesindeki başvuru formunu doldurarak ve fotoğraflarının orijinal hallerini yükleyerek başvurularını tamamlayabilecekleri belirtildi.

Birinciye Fotoğraf Makinesi

Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme ve belli oranlarda Instagram üzerinden alınan beğeniler sonucunda; birinci olan yarışmacıya fotoğraf makinesi, ikinci olan yarışmacıya laptop, üçüncü olan yarışmacıya da cep telefonu ödülü verileceği vurgulanarak, “Üç mansiyon ödülünün de verileceği yarışmada birinci mansiyona ulaşım masrafı ile 4 veya 5 yıldızlı termal otelde konaklama, ikinci mansiyona yurt içi gidiş dönüş uçak bileti, üçüncü mansiyona Ankara’da çift kişilik akşam yemeği ödülü verilecektir. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya ilişkin detaylara Ajansımız web sitesi üzerinden ulaşılabilir” denildi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık yarışmaya ilişkin “Ankara’nın kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtacak, yöresel değerlerini ön plana çıkartacak, kaybolmaya yüz tutmuş değerlerin yeniden canlanmasını sağlayacak olan 1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması’nın Ankara tanıtımına olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sosyal medyanın giderek yaşamın her safhasına girdiği günümüzde Ankara’nın sahip olduğu bu değerlerin Instagram üzerinden yaygınlaşması da gerekmektedir” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin