“Yarını Kodlayanlar” Projesi gönüllülerini arıyor

0

Habitat Derneği ve Türkiye Vodafone Vakfı ortaklığıyla “Yarını Kodlayanlar” projesinin gönüllü eğitmenlerinden biri olmak istiyorsanız 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitici eğitimlerine katılmak için hemen başvurabilirsiniz!

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için Yarını Kodlayanlar projesinde bir araya geldi. “Yarını Kodlayanlar” projesindeki eğitimler ile sadece “teknoloji tüketen değil”, aynı zamanda “teknoloji üreten” bir nesil yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bu amaçla gönüllü eğitmenlerin yönetiminde Türkiye’nin 30 ilinde 7-14 yaş arasındaki çocuklara, 4 saat boyunca MIT tarafından geliştirilen “Scratch” programlama dili eğitimleri verilecek. Böylece çocukların yaratıcı düşünme becerileri geliştirmelerini,  algoritmaya ve kodlamaya giriş yapmaları sağlanacaktır. Eğitimlerin ardından bir günlük “Hackathon” etkinlikleri düzenleyerek çocuklar takımlar halinde aynı ortamda belli bir sürede inovatif fikirlerini kodlara dökme imkânı bulacaktır. Siz de teknoloji üreten bir nesil yetiştirmeye katkıda bulunmak ve gönüllü eğitmenler arasında yerinizi almak istiyorsanız eğitmen eğitimlerine başvurmak için buraya tıklayınız.

(Proje İlleri: İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Edirne, Bursa, Manisa, Afyon, Denizli, İzmir, Aydın, Antalya, Mersin, Adana, Samsun, Trabzon, Düzce, Rize, Şanlıurfa, Siirt, Mardin, Gaziantep, Kars, Erzurum, Elazığ, Erzincan, Ankara, Kayseri, Konya, Eskişehir, Sivas, ve Kıbrıs.)

Proje Eğitmen Eğitimi 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Katılımcıların yol, konaklama ve 3 öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

Son başvuru tarihi 15 Ekim 2017’dir.

Her türlü sorunuz için bilisim@habitatdernegi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin